Tel. (8 451) 41 174 El.p. vaskugimnazija@gmail.comSekite mus: Facebook

Pirmokai ir trečiokai ,,Smalsiukų laboratorijoje‘‘

Lapkričio 22 dieną pirmos ir trečios klasės mokiniai vyko į Pasvalio Krašto muziejų, į edukacinę pamoką „Smalsiukų laboratorija“. Edukacijos metu mokiniai atliko įvairius eksperimentus, aiškinosi daiktų fizikines savybes, sužinojo įvairių istorinių faktų, susipažino su saugaus elgesio taisyklėmis. Atliko bandymus su įvairaus dydžio ir formų magnetais, pajuto jų trauką, stebėjo įvairias chemines reakcijas. Vaikai atliko eksperimentą ,,Lavos lempa“, kurio metu stebėjo, kaip sluoksniuojasi vanduo, aliejus ir dažai. Įdėję vitaminą C stebėjo kylančius burbulus ir susimaišančias medžiagas.
Atlikdami eksperimentą ,,Lietaus lašelis“ stebėjo, kaip per putas nusidažo vanduo, maišė dažus ir išgavo įvairius atspalvius. Kiekvienas sukūrė savo lietų stiklinėje, padėjo išsiveržti ugnikalniui, kuris veržėsi per kraštus. Gamino sniegą, maišydami krakmolą ir skutimuisi skirtas putas. Maišė, minkė, kol pradėjo lipti rankose ir tapo kaip tikras sniegas, kurį galėjo lipdyti. Atlikę bandymus, stebėjimus, vaikai mokėsi daryti išvadas bei apibendrinimus. Mokiniai ne tik linksmai praleido dieną, bet ir suprato, kad, sumaišius įvairias medžiagas, jos keičia savybes. Patyrę kūrybos džiaugsmą ir išmokę naujų dalykų laimingi grįžo į gimnaziją.

3 klasės mokytoja Jolanta Stankevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *