Praktinės veiklos per matematikos pamokas

Gyvenime dažnai tenka matuoti įvairius dydžius, pavyzdžiui, masę, atstumą, laikotarpį, greitį. Kartais net nesusimąstome, kad čia ta pati matematika, kurią taikome kasdienėje buityje.

5 klasės mokiniai, mokydamiesi matematikos skyrių „Matai ir matavimai“ (spalio mėnesį), taikė žinias praktiškai. Mokėmės apie matavimo įrankius ir buitinius prietaisus, kuriais galima išmatuoti įvairius dydžius ar objektų parametrus, ir paaiškinti, kaip jais naudotis. Nurodyti dydžių matavimo vienetus, nusakyti matavimo prietaiso mažiausią padalos vertę. Kalbėjome, kokie senovės Lietuvoje buvo ilgio ir masės matavimo vienetai. Anksčiau ilgį matuodavo žingsniais, pėdomis, sprindžiais ir kt. Aiškinomės, kiek sieksnis sudaro sprindžių, plaštakų; kiek sprindis sudaro pirštų; kas yra akmuo, birkavas.  (skaityti daugiau>>>)