Priešmokyklinukų spalvų savaitė

Vaškų gimnazijos priešmokyklinukai prisijungė prie gimnazijoje paskelbtos spalvų savaitės  ir vykdė savaitės projektą „Vaikai – spalvų draugai“.  Projekto tikslas – nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, tenkinant vaikų poreikį pažinti spalvas ir bendradarbiauti su kitais vaikais. Projekte buvo naudojami įvairūs metodai, kurie skatintų vaikus geriau pažinti spalvas, jas prisiminti ir įvardyti. Spalvos atsispindėjo aprangoje, aplinkoje. Vaikai  rengėsi atitinkamos spalvos rūbais. Grupėje vaikus kūrybiškai veikti skatino dienos spalvos žaislai, gamtinė medžiaga. Vaikai tyrinėjo, liejo spalvas.  Sužinojo, kad yra trys pagrindinės dažų spalvos: raudona, geltona, mėlyna. Jas maišant įvairiomis proporcijomis galima gauti naujas spalvas ir atspalvius. Veiklų metu vaikai ieškojo atitinkamos spalvos atspalvių, daiktų, kūrė plakatus. Kūrybinių veiklų metu vaikai tapė, piešė, štampavo, kūrė darbelius iš gamtinės medžiagos, kopijavo žodžius, kirpo, rūšiavo, skaičiavo.  Savo nupieštais piešinukais, darbeliais puošė grupės aplinką. Taip pat, klausėsi spalvotų dainelių: „Mėlynas autobusiukas“, „Boružėlė septyntaškė“, „Ančiukai“,  Olialia „ Žalia žolė“ ir kt.,  linksmai šoko pagal dainelės muziką, imituodami judesius. Paskutinę projekto dieną atliko apklausą ir sudarė diagramą,  kokia spalva mėgstamiausia ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikų ir mokytojų.

Projekto metu vaikai gyveno ir žaidė spalvų pasaulyje, todėl ir nuotaikos buvo pačios gražiausios, šviesiausios, spalvingiausios.

Mokytoja Vilma Gaigalienė