PROJEKTINIAI DARBAI

Kiekvienas mokinys, besimokantis III gimnazijos klasėje, turi pasirinkti projektinį darbą, derindamas su mokytoju temą, darbo metodus, turinį. Projektiniais darbais siekiama puoselėti mokinių ir mokytojų kūrybines galias, skatinti ugdymo proceso metodų įvairovę, siekti inovacijų, nukreipti ugdytinius mokslinei-tiriamajai bei kūrybinei veiklai, ieškoti raiškos įvairovės. Mokiniai darbus pristato ir atsiskaito birželio mėnesį.

Praeitų metų III g kl. mokiniams projektinių darbų atsiskaitymą pakoregavo pavasarį užsitęsęs karantinas, mokiniai negalėjo baigti savo projektinių darbų, todėl jiems buvo suteikta galimybė projektinius darbus pabaigti ir atsiskaityti rugsėjo mėnesį jau būnant  ketvirtokais gimnazistais. Buvo daug nerimo, kaip viskas pasiseks. Kai kurie mokiniai  sėkmingai galėjo baigti savo darbus, o kitiems reikėjo pakoreguoti projektinio darbo uždavinius, nes negalėjo organizuoti renginio ar pabaigti, kaip buvo planuota, technologijų, dailės darbų, sporto varžybų. Temos buvo įvairios: „Vaškų gimnazijos mokinių santykis su lietuvių etnine kultūra“ (Aida S.), „Parasparnių sportas“ (Robertas J.) (sukurtas video: https://youtu.be/JpYsZGcKSy4  ), „Anglies dioksido nustatymas aplinkoje ir jo panaudojimas“ (Arnas A.),  „Elektroninio stendo, skirto geografijos žinių ugdymui, kūrimas ir gamyba“(Skaistė M. ir Paulina J.), „Lietuviškos dainos konkursas“(Odeta G. ir Viginta J.), „Alpinariumo įrengimas gimnazijos kieme“(Irmantas B.), „Nepriklausomybės kovų laikotarpio palikimas Pasvalyje ir rajone“ (Martynas R.), „Keramikos suvenyrai“ (Gabrielė S.), „Keramikos suvenyrai Lietuviškos dainos konkursui“ (Monika V.), Smulkūs keramikos suvenyrai“(Gabija S.), „Medinių drožinėtų dirbinių kūrimas ir gamyba“(Tajus D.), „Ugdomieji žaislai iš medžio“ (Danielius K.), „Tarpklasinės krepšinio varžybos. „Žvaigždžių“ diena“ (Matas Z., Fernandas A., Marius K.).

Noriu pasidžiaugti, kad mano auklėtiniai įveikė šį  iššūkį ir sėkmingai pristatė savo projektinius darbus.

IV g klasės vadovė Nida Butėnienė