Projektinio darbo „Pasakų reikšmė augančiai asmenybei“ vaikų kurtų pasakų iliustracijų virtuali paroda

Mes esame Vaškų gimnazijos III gimnazinės klasės mokinės Rugilė Aniūnaitė  ir Monika Trinskytė, atliekame projektinį darbą tema „Pasakų reikšmė augančiai asmenybei“. Pasirinkome atlikti kūrybinį darbą šia tema, nes abi užaugome besiklausydamos pasakų, o vėliau ir pačios jas skaitydamos. Manome, kad pasakos turėjo didelę reikšmę mūsų vaikystei ir mūsų, kaip besiformuojančių asmenybių, raidai, todėl mums buvo įdomu, ar ir dabar Vaškų gimnazijos mažiesiems pasakos turi tokią pat didelę reikšmę, kaip turėjo mums.

2020 metų spalio mėnesį skyrėme edukaciniams užsiėmimams – pamokėlėms su ikimokyklinio ugdymo grupės (IUG) ir priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG) vaikais bei 1 – 4 klasių mokiniais. Užsiėmimų metu vaikams sekėme pasakas ir uždavinėjome klausimus iš pasakos turinio, kad patikrintume mokinių atidumą ir padėtume jiems geriau suprasti pasakos moralą ar įvertinti veikėjų elgesį. Kiekviena klasė užsiėmimo pabaigoje turėjo atlikti kūrybinę užduotį, iliustruojančią jų klausytos pasakos turinį. Ikimokyklinukai pagal pasaką „Rainiukas“ katinėlio piešinį išmargino panaudodami kruopų klijavimo techniką. Priešmokyklinukai iliustravo pasaką „Lapė ir strazdas“. Pirmokai pagal pasaką „Pupa“ piešė namus ir pro jų stogus kyšančius pupų daigus. Antrokai piešė piešinius pagal lietuvių liaudies pasaką „Aukso nevalgysi“. Pasaką „Vargšas ir besotis“ iliustravo trečiokai, o ketvirtokai savo kūrybos piešiniuose bandė pavaizduoti lietuvių liaudies padavimą „Kalnas, upelis ir slėnis“.

Yra žinoma, kad pasakos moko vaikus pagarbos, drąsos, gerumo ir kitų svarbių vertybių, jos nepastebimai formuoja jų besivystančias asmenybes. Ne ką menkesnė pasakų reikšmė yra ir ta, jog jos lavina vaizduotę, pasakos turinys palengvina vaiko saviraišką, skatina norą kurti. Kadangi daugelyje pasakų vaizduojami stebuklingi dalykai, tai ir ją piešiantis vaikas gali nebijoti pasitelkti fantaziją, eksperimentuoti. Manome, kad būtent šie dalykai atsiskleidžia daugelio mūsų sektas pasakas iliustravusių vaikų piešiniuose.

Dėl visiems suprantamų priežasčių, t. y. pandemijos, parodą organizuojame virtualioje erdvėje. Kviečiame Jus pasigrožėti parodos darbais.

IUG – pasakos „Rainiukas“ iliustracijos

PUG – pasakos „Lapė ir strazdas“ iliustracijos