Projekto „Sumanaus moksleivio akademijos inžinerijos eksperimentinė klasė“ baigiamasis renginys

Birželio 6 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) kartu su Rokiškio, Biržų, Joniškio ir Plungės mokiniais  pirmuosius mokslo metus užbaigė Pasvalio inžinerijos eksperimentinė klasė, kurios veiklose dalyvavo ir  Vaškų gimnazijos I-IV klasių mokinių grupė. Baigiantis renginiui visiems mokiniams iškilmingai buvo įteikti „Sumanaus moksleivio akademijos“ Pasvalio inžinerijos eksperimentinės klasės  baigimo pažymėjimai. Mokiniai dar klausėsi ir paskutiniųjų  paskaitų. Pirmąją, įtraukiančią paskaitą „Ekonomikos anatomija“ skaitė lekt. Rolandas Rakštys. Paskaitą „Žmonės ir vabzdžiai – draugai ar priešai?“ skaitė doc. dr. Povilas Mulerčikas. Įdomios buvo ir  prof. dr. Dariaus Danusevičiaus, lekt. dr. Dariaus Kavaliausko paskaitos „Ar genetinis pagerinimas išgelbės miškus?”. Šis unikalus projektas šiandien akivaizdžiai paneigia mitą, kad dabartiniams jaunuoliams niekas nėra įdomu. Šiuo atveju, bendradarbiaujant vietos savivaldybei, vietos verslo atstovams, švietimo įstaigoms ir edukacinį turinį sukūrusiai VDU ŽŪA akademinei bendruomenei, moksleivius siekiama paskatinti įgyti inžinerinį išsilavinimą bei grįžti kurti pridėtinę vertę Pasvalio rajone.

III g klasės mokinė Miglė Viskupaitytė