Raštingumo diena gimnazijoje

Vasario 21 d. gimnazijoje vyko  pažintinė-kultūrinė Raštingumo diena, skirta lietuvių kalbai ir etnokultūrai. Šios integruotos ugdymo dienos tikslas –  ugdyti mokinių raštingumą, pilietiškumą, kūrybiškumą, bendradarbiavimo įgūdžius. Jos  metu vyko daug veiklų 5- IV g klasės mokiniams.

Įdomios veiklos vyko kitose erdvėse: 5 klasės mokiniai  dalyvavo Pasvalio krašto muziejaus edukacijoje  „Slaptoji lietuviška mokykla“, II g klasės mokiniai vyko į M. Katiliškio biblioteką, kur aplankė Mariaus Katiliškio atminimo kambarį, išbandė edukacines priemones. Dešimtokai  buvo supažindinti su Krašto galerijos parodiniais dokumentais ir lankytinų vietų žemėlapiu. Garso ir vaizdo įrašų studijoje prisijungė prie iniciatyvos „Iškirpkime laisvės paukštę“, taip pat kūrė  netradicines unikalias Užgavėnių kaukes.

Tuo metu gimnazijoje 6-I g klasės mokiniai dalyvavo virtualiose edukacijose, po to individualiai ir bendradarbiaudami gamino knygų skirtukus, pynė juostas, dalyvavo kūrybinėje veikloje, skirtoje Žirgo metams. Kadangi šie metai yra ir Aukštaitijai skirti metai, todėl III -IV g klasių mokiniai rengė parodą, skirtą šiam etnografiniam regionui. Penktokai su klasės vadove dalyvavo virtualioje edukacijoje ,,Pažink Lietuvą‘‘. O 6-7 klasių mokiniai  rašė dailyraštį anglų kalba apie Užgavėnes, I-IV g klasės mokiniai rašė dailyraštį lietuvių kalba, kuris buvo  skirtas Vilniaus 700 metų sukakčiai ir Gedimino laiškams paminėti. Vyresnieji gimnazistai naudodamiesi KAHOOT programėle aktyviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje gimtajai kalbai ir etnokultūrai. Džiaugiamės mokinių bendruomeniškumu, kūrybiška veikla bendradarbiaujant.  Dėkojame klasių vadovams, visiems mokytojams, kurie padėjo mokiniams įgyvendinti Raštingumo dienos veiklas.

Pažintinės-kultūrinės Raštingumo dienos refleksija vyko  į(si)vertinant veiklą naudojantis Voratinklio programėle ir kuriant nuotraukų koliažą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaida Lipinskienė ir Rita Čypienė