Raštingumo diena, skirta lietuvių kalbai ir etnokultūrai

Gimnazijoje vyko  Raštingumo diena, skirta lietuvių kalbai ir etnokultūrai, kurios tikslas – ugdyti mokinių raštingumą, pilietiškumą, kūrybiškumą, bendradarbiavimo įgūdžius. Mokiniai dalyvavo kalbinėse, literatūrinėse ir  etnokultūrinėse veiklose, taip ugdydamiesi kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, socialinę kompetencijas.  Atlikdami užduotis individualiai ir bendradarbiaudami grupėje 5-IV g klasių mokiniai atliko  integruotas kūrybines veiklas. Gimnazija, vykdydama Lietuvių kalbos raštingumo gerinimo ir skaitymo įgūdžių stiprinimo programą,  didelį dėmesį skiria mokinių raštingumui gerinti. Todėl visi mokiniai rašė dailyraštį, gerindami ne tik rašto kultūrą, bet ir rašydami pakartojo taisykles. Dailyraštis buvo apie Dainų dainelę ir Dainų šventę, kurių prasmingas sukaktis šiais metais mini visa Lietuva. Klasių valandėlių metu klasių vadovai su mokiniais kalbėjo apie šių renginių reikšmę, žiūrėjo vaizdinę medžiagą. Mokinių kūrybinė veikla buvo įdomi, nes ją skyrėme lietuviškai raidei Ė, kuri yra tokia vienintelė lietuviškoje abėcėlėje. Kada galima švęsti „ė“ raidės gimtadienį? Spalio 6 d., nes 1653 m. Danielius Kleinas šią raidę įtvirtino savo lotyniškoje gramatikoje. Mokiniai Ė raidę atspindėjo piešiniuose, žodžiuose, drožinėdami medyje, kurdami viktoriną apie šią unikalią raidę ir kt. Integruotos veiklos pabaigoje mokiniai klasėse reflektavo,  viską (emocijas, veiklų turinį) sudėliodami į pateiktis, su kuriomis galėjo susipažinti visa gimnazijos bendruomenė TV ekrane 1-ojo aukšto vestibiulyje. Manome, kad ši ugdymo diena kitaip mokiniams patiko. Dėkojame klasių vadovams, mokytojams, kurie vykdė šios dienos veiklą. Ačiū kalbų, socialinių mokslų, menų ir technologijų metodinės grupės kolegoms už pasiūlymus, palaikymą ir pagalbą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaida Lipinskienė ir Rita Čypienė