Respublikinė Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje

Kol visi mokiniai maloniai atostogavo, mūsų gimnazijos II klasės mokinė Vilija Aniūnaitė vasario 20-21 dienomis dalyvavo respublikiniame Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etape, kuris vyko Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje.

Į Druskininkus išvykome ankstų rytą. Kelionė buvo ilga ir varginanti. Tačiau atvykus laukė malonus priėmimas ir, aišku, naujos patirtys. Po šilto priėmimo su dainomis ir palinkėjimais mokiniai buvo palydėti į klases, kur jų laukė pirmojo olimpiados etapo užduotys – testai apie lietuvių kalbos istoriją, tarmes, gramatiką ir daugelį kitų svarbių su lietuvių kalba susijusių dalykų. Po to poilsis ir pietų pertrauka. Po pietų mokiniai ėmėsi antrosios užduoties – esė rašymo. Esė tema nebuvo pati lengviausia. Čia prireikė žinių apie Kristijono Donelaičio „Metus“, buvo svarbu kritiškai mąstyti ir savo nuomonę pagrįsti, o svarbiausia, kad visa tai turėjo atspindėti mokinio originalumą, individualumą.

Po sunkaus darbo olimpiados dalyviai ir juos atlydėję mokytojai galėjo pasivaikščioti po Druskininkus. Jiems buvo organizuota ekskursija po žymias miesto vietas. Vakare visi galėjo pailsėti patogiuose viešbučio kambariuose ar SPA zonoje.

Rytojaus ryte po sočių pusryčių vykome į apdovanojimų ir olimpiados uždarymo renginį. Stebėjome ir klausėmės puikaus koncerto, žavėjomės „Ryto“ gimnazijos mokinių pasirodymais, plojome nugalėtojams.

Labai džiaugiamės šia patirtimi, didžiuojamės, kad galėjome atstovauti Pasvalio rajonui respublikiniu mastu.

II gimnazijos klasės mokinė Vilija Aniūnaitė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Lipinskienė