Respublikinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Rugsėjo 14 d. Vaškų gimnazijos bendruomenė kartu su KTU mokslininkais organizavo XIX respublikinį mokslo festivalį „Apie mokslą ir technologijas po istoriniu Teodoro Grotuso ąžuolu“. Dėkojame mokslo festivaliui, kuris mums suteikė puikią galimybę įgyti naujų žinių. Festivalyje dalyvavo gausus mokslu susidomėjusių būrys žmonių. Sulaukėme svečių iš Kauno Dariaus ir Girėno, Pasvalio P.Vileišio, Žeimelio gimnazijų, Saločių pagrindinės mokyklos. Paskaitas skaitė Kauno technologijos universiteto lektoriai. Mokiniai išklausė 3 paskaitas: Vandenilio gavyba.  Pranešėjai: KTU doc. dr. Benas Gabrielis Urbonavičius, doc. dr Judita Puišo, prof. dr. Diana Adlienė (Fizikos katedra).  Vandenilio panaudojimas transporte. Pranešėjai: KTU doc. dr. Ramūnas Skvireckas ir doc. dr. Robertas Keršys (Transporto inžinerijos katedra). Ką tyrinėja šiuolaikiniai chemikai. Pranešėjai: dr. Ernestas Kasparavičius, doktorantė Šarūnė – Gegužienė ir doktorantė Aistė Jegorovė (Organinės chemijos katedra). Dėkojame lektoriams už įdomias ir naudingas paskaitas.

Mūsų mokiniai tą dieną taip pat puikiai padirbėjo grupėmis ir surinko pagrindinius faktus apie Teodoro Grotuso gyvenimą ir jo darbus. Gausiai auditorijai visus faktus dar kartą priminė mūsų gimnazistės Iveta Bukantytė ir |Miglė Viskupaitytė. Nuoširdus ačiū mokinėms už skaitytą pranešimą ir renginio vedimą.

Džiaugiamės turėdami galimybę bendradarbiauti su KTU mokslininkais bei kartu organizuoti  renginius.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė

KTU emeritų įspūdžiai: