Respublikinis projektas „Sveikata visus metus 2022“

Šis projektas buvo vykdomas nuo sausio mėn, iki gruodžio mėn. Projekto organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Projekto organizatoriai kvietė leistis į sveikatos užduočių kelionę. Kiekvieną mėnesį tinklalapyje buvo skelbiamas naujas iššūkis, nauja užduotis. Komandos pagal pateiktą temą, remdamosios savo patirtimi bei informacija, gauta iš tėvų, mokytojų, kitų šaltinių, įgyvendina kūrybinius iššūkius. Įdomiausi, originaliausi, kūrybiškiausi darbai buvo skelbiami tinklalapyje www.ssus.lt.

Darbus vertino LMNŠC direktoriaus patvirtinta vertinimo komisija.
Vertinant komandos pateiktį buvo atsižvelgiama į: sveikos gyvensenos principų propagavimo ir įgyvendinimo integralumą, įgyvendinimo kūrybiškumą, individualumą, pateikimo estetiškumą, teksto minties aiškumą, argumentuotą savo požiūrio ir minčių dėstymą.

Jau penktus metus vykstančio projekto „Sveikata visus metus“ baigiamoji konferencija vyko gruodžio 9 dieną nuotoliniu būdu. Šių metų konferencijos tema  buvo B. Werner žodžiai: „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam”.

Vadovaujantis šia tema konferencijos metu buvo pristatyti mokslininkų bei praktikų įdomūs, aktualūs pranešimai bei pasidalinta darbo patirtimi vykdant projekto veiklas.

2022 metais projekte dalyvavo 502 komandos, 20 046 dalyviai.

Mūsų komanda vadinosi „Vaškinukai“. Kiekvieno mėnesio iššūkius mes viešinome laikraštyje „Vaškinuks“ ir kas juos atliko.

Mėnesio iššūkiai, darbų autoriai ir jų vadovai:

Vasario mėnesio iššūkis: „Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių“.

Darbo autorės: Ugnė Jasėnaitė ir Vilija Aniūnaitė. (mokyt. Nida Butėnienė ir Ingrida Tuskėnienė)

Kovo mėnesio iššūkis: „Nepamesk galvos: saugus ir sveikas (kaip elgtis įvairiose sveikatai pavojingose situacijose)“.

Darbo autoriai: Danielius Matuzas, Melisa Ahmati, Paulius Juknevičius (mokyt. Ingrida Beinorienė)

Balandžio mėnesio iššūkis: „Švara – sesutė, sveikata – motutė“.

Darbo autoriai: Bronislovas Rožėnas ir Vilija Aniūnaitė (mokyt. Nida Butėnienė)

Gegužės mėnesio iššūkis: „Šiandien su kupra, rytoj – su lazda (judėjimo svarba)“.

Darbo autorės: Gabrielė Matuzaitė ir Žaneta Januševičiūtė. (mokyt. Inga Lauksėdienė ir Nida Butėnienė)

Birželio mėnesio iššūkis: „Trykštantys sveikatos šaltiniai miške“.

Darbo autoriai: Ugnė Jasėnaitė, Irma Grigaliūnaitė ir Bronislovas Rožėnas. (mokyt. Nida Butėnienė ir Ingrida Tuskėnienė)

Liepos mėnesio iššūkis: „Tegu maistas tampa jūsų vaistu, kitu atveju taps jūsų maistu“. (Hipokratas)

Darbo autorės: Miglė Viskupaitytė ir Iveta Bukantytė (mokyt. Nida Butėnienė)

Rugpjūčio mėnesio iššūkis: „Linksmumas yra pagrindinis indėlis į sveikatos mišrainę (Emocinė sveikata)“ (Charles Ranger).

Darbo autorės: Vilija Aniūnaitė  ir Viltė Gerulytė.  (mokyt. Nida Butėnienė)
Rugsėjo mėnesio iššūkis: „Nuo pažinimo – sveikatos link“,

Darbo autorės: Miglė Viskupaitytė ir Iveta Bukantytė. (mokyt. Nida Butėnienė)

Spalio mėnesio iššūkis: „Jei gali svajoti apie tai, gali ir padaryti“.

Darbo autoriai: Miglė Viskupaitytė ir Iveta Bukantytė, Armandas Bunkis (mokyt. Nida Butėnienė)

Lapkričio mėnesio iššūkis: „Drausti negalima leisti. (Kur dėti kablelį?) – saugus internetas.“

Darbo autorės: Vilija Aniūnaitė  ir Ugnė Jasėnaitė. (mokyt. Nida Butėnienė ir Ingrida Beinorienė)

Gruodžio mėnesio iššūkį baigiamojoje konferencijoje pristačiau aš, kurio pranešimo tema buvo „Vaškų gimnazijos erdvės skatina augti“.

Baigiamosios konferencijos metu buvo paskelbti projekto nugalėtojai. Mūsų komanda užėmė III vietą.

Noriu padėkoti visiems, prisidėjusius prie šio projekto: Mokinių tarybai, dabartiniams šeštokams ir septintokams, mokytojoms Ingai L., Ritai Č., Kristinai P., socialinei pedagogei Ingridai T., ypač daug pagalbos sulaukiau iš mokytojos  Ingridos B.

Džiaugiuosi, kad beveik prieš metus, sausio mėnesį, susirinkus Mokinių tarybai, klasių seniūnams, jų pavaduotojams, visi išreiškė norą ne tik dalyvauti šiame projekte, bet ir stengtis prisidėti, atlikti užduotis.

Projekto rezultatus ir konferencijos video medžiagą galite pasižiūrėti: https://www.ssus.lt/lt/sveikatos_ugdymo_naujienos/683/

Projekto gimnazijoje koordinatorė mokytoja Nida Butėnienė