Šeimos diena

Pavasaris-pats nuostabiausia metų laikas, kada prabunda gamta iš žiemos miego. Atgimusi gamta mus visus kviečia džiaugtis saule, tarsi kviečia iš naujo pažvelgti į mus supančius artimiausius žmones. O arčiausiai kiekvieno iš mūsų  yra šeima.

Gegužės mėnesį  minime Tarptautinę šeimos dieną. Būtent gegužės mėnesį ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Bitutės“, priešmokyklinio  ugdymo grupės ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai minėjo Šeimos dieną, vykdė kultūrinę -pažintinę veiklą.

Patys mažiausi grupės ,,Bitutės“ vaikučiai švytinčiomis akimis piešė šeimos portretus, lauke iš gėlių žiedų dėliojo žodį ,, Šeima“, klijavo šeimos medį, piešė ,,Mamos svajonę“, šoko , dainavo … Kiekvienas stengėsi savo širdies dalelę atiduoti patiems brangiausiems žmonėms-MAMYTEI IR TĖVELIUI.

Priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai kartu su mokytoja visą savaitę kruopščiai ruošėsi šiai dienai. Mokėsi gražių dainelių apie mamą, tėtį, senelį, močiutę. Tą dieną ugdymo grupėje skambėjo patys nuoširdžiausi ir šilčiausi žodžiai tiek mamai, tiek tėčiui. Ugdytiniams mokytoja sukūrė malonią ir jaukią aplinką. Visi kartu skaičiavo šeimos narius, rašė šeimos narių vardus, darė diagramas…

Pradinių klasių mokiniai Šeimos dienos rytą pradėjo skaitydami eilėraštuką apie šeimą. Klasėse vyko pokalbiai apie šeimos narius, jų vardus, giminystės ryšį, panašumus, pomėgius. Buvo vartomi šeimų nuotraukų albumai. Kitos veiklos vyko stebint filmukus. Vyko ,,Minčių lietus“-kam reikalinga šeima. Mokiniai piešė šeimos medį. Peržiūrėję video pasaką ,, Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ vaikai pasakojo apie savo šeimos laisvalaikį. Kartu su tėveliais namuose klausėsi pasakos šeimai ,,Kakė  Makė ir pabėgusios ausys“ bei gamino Šeimos mankštos stalo žaidimą.

Suteiktos žinios, gera nuotaika, teigiamos emocijos iškeliavo į visus namus, į šeimas, kuriose svarbus kiekvienas jos narys.

Mokytoja Inga Račkauskienė