Šiaurės šalių literatūros savaitė lapkričio 15-21 dienomis

Vaškų gimnazijoje pirmos –  ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo šiaurės šalių literatūros garsiniuose skaitymuose „Auštant“. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyninėse šalyse organizuojami knygų skaitymai, parodos. Šiaurės ir Baltijos šalyse įvairiomis kalbomis daugiau kaip 2000 vietų skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiais metais mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai buvo supažindinti su Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištraukomis. Nusikėlėme į jūra kvepiantį ir bangų ošimo persmelktą perlų ieškotojos gyvenimo akimirksnį. Pabandėme įsivaizduoti sutiktą keistąją būrėją su baltu katinu ant peties. Katino akys buvo turkio spalvos. Mokiniai pabandė nupiešti tai,  ką įsivaizduoja klausydami teksto. Perskaitytas ištraukas aptarėme, o žemėlapyje ieškojome šiaurės šalių. Sužinojome,  kurioje šalyje ugnikalniai iki šiol aktyvūs, kuri iš Šiaurės šalių kalbų gimininga estų kalbai, kuriose šalyse gyvena samiai, ir prisiminėme, kuo vardu Pepės draugai.

Gimnazijos bibliotekos vedėja Svajūnė Katauskienė