Skaitymo būrelis svečiuojasi Vandos Zaborskaitės bibliotekoje

Šiais mokslo metais gimnazijoje susibūrė Skaitymo būrelis. Jis skirtas 5-8 klasių mokiniams. Būrelio veiklose laukiami skaitymo entuziastai arba tie, kurie nelabai mėgsta skaityti, bet nori susidraugauti su knyga ir bando pamėgti skaitymą.

Viena iš pirmųjų būrelio narių veiklų tai svečiavimasis KNYGŲ KARALYSTĖJE. O kas kitas, jei ne biblioteka yra tikroji knygų karalystė. Taigi penktadienį apsilankėme Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekoje. Čia mus jaukiai priėmė bibliotekos vedėja Aldona Oniūnienė. Ji mokinius supažindino su bibliotekos vardo atsiradimo istorija, aprodė bibliotekos erdves, iš arčiau apžiūrėjome vaikams ir paaugliams skirtos literatūros skyrių. Gerbiama Aldona davė gerų patarimų, kaip išsirinkti įdomią knygą. Paaiškino, kad neturėtume išsigąsti, jei knyga, kurią pasiėmėme, mums nepatiko. Patarė, kad niekada nereikia nusivilti knygomis. Sakė, kad verta nuolat ieškoti, bandyti skaityti ir tada tikrai rasime mums patinkančią knygą.

Iš bibliotekos išėjome ne tuščiomis. Mokiniai išsirinko bent po vieną knygelę ir pasiryžo ją visą ar bent pusę jos per savaitę perskaityti, kad kito susitikimo metu galėtų apie ją kažką papasakoti. Tikimės, kad biblioteka mokiniams taps ta vieta, kur jie užsuks dažniau ne tik pažaisti kompiuterinių žaidimų, bet ir išsirinkti naujų knygų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Lipinskienė