Stažuotė Vaškų gimnazijoje

Vaškų gimnazijoje balandžio 25-oji – eilinė mokslo metų diena, bet kitokia. Ji netrikdė mokinių, su šypsena ir pasisveikinimu pasitinkančių svečius – rajono bendrojo ugdymo mokyklų vadovus ir mokytojus, atvykusius į stažuotę „Bendradarbiavimo metodai pamokoje: gerosios patirties sklaida“. Direktorė Dalia Remeikienė pasidžiaugė, kad tai yra dvejus metus trukusio kolegialaus mokytojų  mokymosi darbo vaisiai. Išsamią Kokybės krepšelio projekto analizę atlikusi direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Vaitiekūnienė ir gimnazijos Metodinės tarybos pirmininkė Kristina Prakopienė, pristatė nuveiktus darbus ir išvadas apie jų poveikį mokinių ugdymui(si).

Stažuotės moto pasirinktą J. V. Gėtės posakį apie tai, kad „Neužtenka žinoti, reikia panaudoti žinias, neužtenka norėti, reikia veikti“ puikiai  iliustravo mokytojų vestos atviros pamokos stažuotės dalyviams. Jų atvyko net dvylika iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Nuoširdus AČIŪ mokytojams: Jolantai Stankevičiūtei, Ingai Račkauskienei,  Nidai Butėnienei, Audronei Vegienei, Arvydui Vaitiekūnui, Jurgitai Paušienei, Ritai Čypienei, Jurgitai Vaitiekūnienei,  Kristinai Prakopienei ir VU Šiaulių akademijos studentėms-praktikantėms Renatai Kaziliūnienei bei  Lidijai Zagorskienei. Mokytojai savo pamokose rodė įvairius metodus: Koncentriniai ratai, Mokymosi tempo duetas, Durstinys, Padėkliukas. Mokiniai puikiai pademonstravo savo gebėjimus dirbti grupėse, porose, mokėjo įsivertinti save ir grupės darbą, nebijojo klysti, klausti, taisytis savo klaidas. Tarp mokytojų ir mokinių vyravo šilti, draugiški, šilti, be įtampos santykiai. Labai gera laiko vadyba pamokoje. Džiaugiamasi, kad buvo įtraukti visi mokiniai į veiklas.

Reflektuojant apie mokytojų gebėjimą įgytas žinias taikyti mokinių įgalinimui dirbti pamokose, stažuotės dalyviai „užsisakė“ Vaškų gimnazijos mokytojus planuojamiems kvalifikacijos tobulinimo renginiams.

Su mintimi, kad mokytis vieniems iš kitų tikrai yra vertinga, su planais ateičiai ir, kad „aš taip pat išbandysiu tokius metodus pamokose“, visi sugrįžo pas saviškius. Kartu galim nuveikti daug.

Metodinės tarybos pirmininkė Kristina Prakopienė

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab