TARP ŠALIES UGDYMO ĮSTAIGŲ EDUKACINIŲ APLINKŲ LAIMĖTOJŲ IR VAŠKŲ GIMNAZIJA

Šiemet Vaškų gimnazija atstovavo rajono Savivaldybei respublikiniame gražiausios ugdymo įstaigos edukacinių aplinkų konkurse. Liepos mėnesį daugiau nei į 80 Lietuvos švietimo įstaigų keliavusi solidi komisija stebėjo, vertino, gėrėjosi ir dalijosi patirtimi, kaip kurti edukacines aplinkas lauke ir įstaigų viduje. Šio konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų edukacinių erdvių kūrimą, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti pastarųjų aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes. Finale – 80 mokyklų ir darželių, laimėtojų – net 30, jų tarpe ir mūsų gimnazija. Todėl ankstyvą rugpjūčio 10 dienos rytą, 30 laimėtojų iš skirtingų Lietuvos ugdymo įstaigų, išvykome domėtis Estijos gamtovaizdžiu, tyrinėti augalų, parkų, aukštapelkės, riedulyno ir kitų gamtos, istorinių ir kultūros objektų, o pakeliui namo aplankydami ir Latvijos erdves.

Kelionės metu, su konkurso koordinatoriumi, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininku Tomu Pociumi ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėju Almantu Kulbiu, aptarėme kokią įtaką harmoningos edukacinės aplinkos daro mokinių ugdymui(si). Edukacinėse erdvėse su mokiniais atrandame draugiškesnį ryšį, perteikiamą patirtiniu mokymu(si); tampame laisvesni, atrandame naujovių, kurių tradicinėje klasėje nėra gausu.

Šios kelionės metu įsijautėme į tyrinėtojų vaidmenį ir mes. Atrasti, pajusti, įžvelgti – tai patys nuostabiausi pojūčiai, vedę mus visos kelionės metu. Gamta moko draugiško santykio su aplinka, tobulina etiką ir estetiką, o vertybinis santykis su gamta – svarbus tolesniam edukacinės, ekologinės kultūros ugdymui. Grįžusi iš šios kelionės, pasisėmusi žinių, įkvėpimo ir naujų idėjų, ieškosiu galimybių kaip toliau tobulinti tai, kas sukurta ir kuo dar galėtume praturtinti mūsų gimnazijos edukacines erdves.

Vaškų gimnazijos direktorė Dalia Remeikienė