Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 16 – ąją Vaškų gimnazijoje minėjome Tolerancijos dieną. Šiais metais skirta tema – Tolerancijos miestas. Kartu su mokiniais sukūrėme miestelį, kuriame gyvena gražūs žodžiai, mintys, paveikslai, mokinių piešiniai. Kiekviena detalė susijusi su dienos tema: paukštis neša taiką, saulė su debesėliais atneša džiaugsmą, laimę, šilumą, šeimos portretas perteikia meilę, darną ir pan.. Tolerancijos miestas gausus spalvų, skirtingų figūrų, kurios simbolizuoja, jog ir žmogus yra individualybė, kiekvienas MES esame unikalus, primena mums, kad turime priimti visus su plačiai atverta širdimi, meile, pakantumu.

Žiūrint į sukurtą miestą, kyla klausimas, kodėl gimnazijos Tolerancijos miestas papuoštas auksiniais kaspinėliais? Todėl, kad  drauge minėjome dar vieną svarbią dieną – Geltonojo kaspino dieną (Tarptautinė smurto prieš vaikus prevencinė diena), kuri yra minima lapkričio 19 d. Geltona spalva neša rūpestį, globą. Ji siunčia mums žinutę, kad pati jautriausia žmonių grandis yra vaikai. Tad ši prevencinė diena tapo gimnazijos tradicija, ją kasmet minime kartu su Tolerancijos diena.

Ačiū mokiniams už sukurtą gražų Tolerancijos miestą.

Ingrida Tuskėnienė, socialinė pedagogė, klasių vadovų metodinės grupės pirmininkė