VAISTAŽOLIŲ PASAULYJE

Ketvirtos klasės mokiniai priėmė Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro pasiūlymą dalyvauti vaistininko žolininko M. Lasinsko paskaitoje „Vaikai – vaistažolių pasaulyje“. Žolininkas pasakojo, kad augalai panašūs į žmones. Tikras žolininkas myli gamtą ir myli žmones. Kad būtum žolininkas, privalai laikytis trijų žolininko taisyklių: padėkoti ir gerą darbą padaryti, mažiau sau, o gamtai daugiau palikti. Mokiniai įgijo daug įdomios informacijos, susipažino su vaistažolėmis: raudonėliu, kiaulpiene, šeivamedžiu, siauralapiu gauromečiu, liepa, medetka, ramunėle, mėta ir kitomis vaistažolėmis. Sužinojo nuo kokių ligų apsaugo ir kokiu metu geriausiai jas rinkti. Kaip teisingai parinkti vaistažoles vaikams. Sužinojome, kad vaistažolės gali tapti ne tik vaistu, bet ir maistu. Kaip išlikti sveikam, o susirgus greičiau pasveikti. Išmokome pasigaminti žolelių prieskonių, dilgėlių chalvos, vaistažolių arbatos. Tad keliais sužinotais receptais norime pasidalyti su visais.

Kai skauda pilvuką: „Sveikas pilvukas“ – mėta, melisa, ramunėlė.

Kai norisi miegoti:  „Ramus miegelis“ – mėta, melisa, ramunėlė, medetka.

Jei nori būti stiprus: „Stiprus vaikas“ – ežiuolė, juodųjų serbentų lapai, gaurometis

Jei norim nesusirgti gripu: „Šalin gripą“ – šeivamedis, liepa, čiobrelis.   O jei norime skanios arbatos, rekomenduojame „Saldainių arbatą“, kurioje yra  juodųjų serbentų lapai, ramunėlė, anyžinis lofantas, mėta. „Kačiukų arbatai“ reikia nuskinti 5 „kačiukų“ žiedelius, užpilti karštu vandeniu ir palaikyti uždengus 10 minučių. Paskaninti galima šaukšteliu medaus. Ši arbata tinka nuo peršalimo, slogos, nes „kačiukai“ yra aspirinas.

Rinkime vaistažoles, gerkime skanią arbatą ir būkime sveiki.                                                                                                        Mokytoja Jolanta Stankevičiūtė