Vaškų gimnazistai PRIEŠ KORUPCIJĄ!

Pasvalio r. Vaškų gimnazijos I g-IV g klasės mokiniai lapkričio mėnesį dalyvavo Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos (LR STT) organizuojamame respublikiniame konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“. Mokinius jame dalyvauti paskatino istorijos mokytojas Saulius Kurnickas.

Konkurse varžosi daugiau nei 100 klasių iš visos Lietuvos. Konkursas susideda iš dviejų etapų: pirmajame mūsų gimnazijos mokiniai privalėjo teisingai išspręsti konkurso testą. Visiems 37 dalyvavusiems gimnazistams tai pavyko padaryti  sėkmingai, kas suteikė galimybę dalyvauti antrajame etape bei pateikti kūrybines užduotis. Visi, įveikę šį testą, gaus LR STT Skaidrumo ženklelius.

Ig klasės mokiniai Sigita Grigelionytė, Salomėja Morkevičiūtė, Paulius Jasiūnas ir Deividas Daniuševičius sukūrė satyrinę korupcinę situaciją „Skandalingas įvykis direktoriaus kabinete“, kuomet mokinio mama, siekdama, jog jos sūnus mokytųsi pageidaujamoje mokykloje, paperka mokyklos direktorių, dėl ko ir yra jis sulaikomas pareigūnų. Ne mažiau komišką situaciją paruošė ir III g klasė: mokiniai Akvilė Jasiūnaitė, Bronislovas Rožėnas, Vytautas Mančiauskas ir Juozapas Šidlauskas gvildeno aktualią temą – skiepų paso įgijimą. Sumodeliuotoje situacijoje „Kur iš gėdos pasidėt?!!“ senyva moteriškė paperka šeimos gydytoją, kad ši išduotų tikrovės neatitinkančią pažymą, neva jai dėl medicininių priežasčių negalima skiepytis. Šią aktualią temą pasirinko ir II g klasės mokinės Miglė Viskupaitytė ir Aurelija Krikščiūnaitė, sukūrusios satyrinį eilėraštį „Reikia paso, nors tu ką!“ Eilėraštis aptaria analogišką situaciją, kuomet moteriškė vėlgi dėl to paties galimybių paso maisto produktais (naminiais kiaušiniais ir lašiniais) paperka šeimos gydytoją. Situacijos moralas – gydytoja netenka darbo, o moteriškė prisidaro gėdos prieš savo anūkus. Na, o IV g klasės mokinė Kornelija Simonaitytė sukūrė įspūdingą plakatą „LR STT įspėja: nebūk korumpuotas!“. Jame vaizduojamas LR STT simbolis erelis, nutvėręs ir nešantis korumpuotą policininką.

Iš viso vertinimo komisijai perduota 80 kūrybinių darbų.

LR STT kviečia mūsų moksleivius stebėti virtualią Konkurso apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks 2021 m. gruodžio 7 d. 14 val. ir bus transliuojama Specialiųjų tyrimų tarnybos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose.

Renginio metu bus apdovanoti Konkurso nugalėtojai bei pristatyti įdomiausių, originaliausių, šmaikščiausių ir praktiškiausių darbų autoriai. Be to, Valstybės pažinimo centras pristatys naują edukacinę priemonę mokykloms ir plačiajai visuomenei, skirtą antikorupciniam sąmoningumui ir skaidrumo principams stiprinti.

Korupcijai-ne (eilėraštis)