Matematikos viktorina ,,Skaičių pasaulyje“

Kovo 31 d. mes,  matematikos mokytojos,  surengėme 5-6 kl.  ir 7-8 kl. mokiniams viktoriną „Skaičių pasaulyje“. Viktorina vyko nuotoliniu būdu virtualioje aplinkoje per „Zoom“ platformą. Viktorinos tikslas –  ugdyti mokinių kūrybiškumą,  gebėjimą dirbti komandoje bei skatinti domėjimąsi matematika. Ruošdamiesi viktorinai mokiniai turėjo atlikti namų darbus: parengti trumpą klasės prisistatymą ir individualiai sukurti darbelį  įvairiais būdais tema ,,Skaičių pasaulis“.  Mokiniai buvo kūrybingi: vieni piešė, klijavo,  kiti kepė skaičių formos sausainius ir tortą, papuoštą skaičiais, dar kiti pasinaudojo informacinėmis technologijomis. Viktorinos metu mokiniai galėjo ne tik pasigrožėti, pasidžiaugti  vieni kitų sukurtais darbeliais, bet ir balsuodami išrinkti 5 labiausiai patikusius (darbus galima peržiūrėti Vaškų gimnazijos „Facebook“ paskyroje). Naudodamiesi ,,Kahoot“ programėle mokiniai atsakinėjo į matematinius klausimus, kurie reikalavo ne tik greito paspaudimo, bet ir žinių. Mini olimpiadoje  kiekvienas mokinys turėjo išspręsti 5 uždavinius su pasirenkamaisiais atsakymais.  Išsprendę uždavinius mokiniai buvo suskirstyti  į  komandas ir nukreipti į virtualius  ,,kambarius“, kur  turėjo susitarti dėl teisingų atsakymų, o grįžę  juos pateikti.  Žaidime ,,Atspėk“ reikėjo iš pateiktų raidžių sudėlioti  žodžius. Laimėjo tie, kurie buvo atidesni ir aktyvesni.

Buvo vertinamas kiekvieno mokinio aktyvumas, kūrybiškumas, išradingumas, atsakymų teisingumas. Visi  mokiniai gavo įvertinimus už dalyvavimą veiklose. Interaktyvios refleksijos metu mokiniai  galėjo įvertinti veiklas ir patirtas emocijas. Dėkojame mokiniams už pasiruošimą ir aktyvų dalyvavimą.

Matematikos mokytojos Nida Butėnienė ir Inga Lauksėdienė

Matematikos viktorina „Skaičių pasaulyje“